Mikrodermoabrazija i Dermoabrazija: Kompletan Vodič

Megafon Blog 2024-09-20

Sve što treba da znate o mikrodermoabraziji i dermoabraziji – iskustva, saveti i preporuke za tretmane lica.

Mikrodermoabrazija i Dermoabrazija: Sve Što Treba Da Znate

Šta je Mikrodermoabrazija?

Mikrodermoabrazija je neinvazivna procedura koja se koristi za površinsko uklanjanje mrtvih ćelija kože (stratum korneuma) i stimulaciju regeneracije kože. Ova metoda je efikasna za redukciju finih linija, borica, fleka, prosirenih pora i sitnih ožiljaka od akni. Postupak se zasniva na dejstvu mikrokristala ili dijamantskih glava koje lagano pilinguju kožu, dok se sistemom aspiracije istovremeno uklanjaju izumrle ćelije.

Kako Se Obavlja Tretman?

Tretman podrazumeva površinsku abraziju epiderma. Može se kombinovati sa hemijskim pilingom kako bi se pojačali rezultati. Postupak traje oko 30 minuta i obično je bezbolan, bez potrebe za lokalnom anestezijom. Nakon tretmana, koža može biti blago crvena, a perutanje je često prisutno tokom narednih dana.

Koliko Tretmana je Potrebno?

Za optimalne rezultate preporučuje se serija od 4 do 6 tretmana, sa razmakom od 2 do 3 nedelje. U slučaju ozbiljnijih problema, može biti potrebno više tretmana. Efekti su kumulativni, pa se vidljivi rezultati očekuju nakon nekoliko tretmana.

Koje Probleme Rešava Mikrodermoabrazija?

  • Suncem oštećenu kožu
  • Hiperpigmentaciju (fleke, staracke pege)
  • Ožiljke od akni
  • Prosirene pore
  • Plitke bore

Da Li Postoje Kontraindikacije?

Mikrodermoabrazija nije preporučljiva za osobe sa osetljivom kožom, aktivnim upalama, herpesom ili drugim infekcijama kože. Takođe, ne preporučuje se tokom leta bez adekvatne zaštite od sunca, jer koža postaje podložnija oštećenjima od UV zračenja.

Priprema i Oporavak

Pre tretmana, koža treba da bude čista, bez sminke i kremnih preparata. Nakon tretmana, važno je izbegavati sunce i koristiti kreme sa visokim SPF faktorom (najmanje 30). Koža može biti crvena 1-2 dana, a perutanje obično traje do nedelju dana.

Razlika Između Mikrodermoabrazije i Dermoabrazije

Dok mikrodermoabrazija deluje površinski, dermoabrazija je intenzivniji postupak koji zahvata dublje slojeve kože. Dermoabrazija se koristi za ozbiljnije ožiljke i zahteva duži period oporavka. Mikrodermoabrazija je blaga i ne zahteva poseban oporavak, što je čini popularnijom za redovnu negu kože.

Kućna Mikrodermoabrazija vs. Salon Tretmani

Iako postoje kućni setovi za mikrodermoabraziju, njihova efikasnost je znatno manja u poređenju sa profesionalnim tretmanima u salonima. Profesionalni aparati koriste jaču abraziju i precizniju tehniku, što garantuje bolje rezultate.

Iskustva Korisnika

Mnoge osobe koje su probale mikrodermoabraziju ističu poboljšanje teksture kože, smanjenje pora i ožiljaka, te svež izgled lica. Međutim, rezultati variraju u zavisnosti od tipa kože i učestalosti tretmana. Neki korisnici su izrazili razočarenje zbog visokih cena i potrebe za višestrukim tretmanima.

Gde Raditi Mikrodermoabraziju?

Ključno je odabrati proverene salone ili dermatološke ordinacije sa iskusnim stručnjacima. Loše izveden tretman može dovesti do iritacija, oštećenja kože ili čak pogoršanja stanja. Preporučuje se konsultacija sa dermatologom pre početka tretmana.

Zaključak

Mikrodermoabrazija je efikasan i bezbedan tretman za poboljšanje kvaliteta kože, ali zahtevati strpljenje i redovno održavanje. Kombinacija sa drugim tretmanima, kao što su hemijski pilingovi, može dati još bolje rezultate. Uvek se obratite stručnom licu pre nego što se odlučite za bilo koji tretman.

Komentari
Trenutno nema komentara za ovaj članak.